Coopify: Akıllı telefonunuza geniş tabanlı mülkiyeti getiren bir platformu

Coopify, kooperatiflerin, küresel, açık platformlarla birbirine bağlanırken ve birlikte çalışabilirken, etkin hizmetler sunmalarına yardımcı olan bir telefon uygulaması.

Coopify’ın amacı, teknolojinin gücünü kullanarak düşük gelirli işçi kooperatifi üyelerini ve girişimcileri güçlendirmek ve onlara yardımcı olmak. Coopify’ın sağladığı üç temel fayda var:

Birincisi, Coopify, tüketicilerin ev bakımı işçileri ve eşya taşımacılar gibi, kooperatif işletmelerinin düşük gelirli üyelerini görevlendirmesini sağlamak üzere tasarlanmış olan piyasada bir marka ortaya koyar. Bu da ikinci faydanın ortaya çıkmasına yardımcı olur: mevcut kooperatif üyeleri için daha fazla iş ve yeni üyeleri kooperatife katma gibi. Daha fazla işçi üye, sürdürülebilirliğe giden yolun hızlanması ve kooperatifler için daha fazla alım gücü anlamına da gelir. Üçüncü olarak da, Coopify, kooperatif üyeleri için görevleri basitleştirir. Şu anda kooperatif üyelerinin ihtiyaçlarına cevap vermek üzere tasarlanmış teknoloji yoktur veya çok az vardır ve üyeler randevu vermek, ödeme almak, eğitimlere katılmak ve diğer işler için manuel organizasyon ve telefon görüşmeleri yapmak zorundadır.

Coopify, üyelerin tamamen akıllı telefonları üzerinden platformla (İspanyolca veya Mandarin gibi) anadillerinde etkileşim kurmasına, müşteri taleplerine metin mesajlarıyla cevap vermesine, kendi programlarını yönetmesine ve ödeme almasına olanak tanıyarak bu zahmetli işlemleri ortadan kaldırır.

Coopify’ı geliştiren Robin Hood Foundation’ın yöneticisi Steven Lee, Coopify’ı şöyle anlatıyor:

Şu anki plan, paylaşımlı sahiplik ve yönetişimle Coopify’ın kendisini bir kooperatife dönüştürmektir. Üç öncelikli alanı vardır. Platformu oluşturmamız gerek. Platformu, katılmak isteyebilecek potansiyel kooperatiflere satmamız gerek. Son olarak da, platformu potansiyel tüketicilere pazarlamamız gerek. Halihazırda bir tüketici tabanı bulunan bir topluluk olan kooperatiflerle küçükten başlıyoruz. Onların işlerini kolaylaştırıyor ve daha fazla tüketici getirmeyi umuyoruz. İlerledikçe, Coopify’ın hizmet randevusu almak isteyen New Yorkluların başvuracağı ilk platform olmasını istiyoruz.

Paylaşmak güzeldir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir